NEVRESİM VE YATAK

Nevresim genel olarak yaylı yatak üzerine serilen çarşaf ve yorganların geçirilmiş olduğu bir kumaş türüdür. Kullanım alanları genel olarak evler ,oteller , konaklamak için kullanılan tüm alanlar ve işçiler için özel kurulmuş şantiyelerdir. Şantiyeler dışında birçok çeşidi olan nevresimlerin işçiler için üretilen tek çeşidir vardır. Genel olarak fiyatı diğer şantiye malzemelerine göre oldukça uygundur. Kullanım ömrü az olan bu işçi malzemesi kaliteli bir malzemeden yapılırsa uzun bir dönem kullanım kolaylığı sağlar. 

Hijyen ve diğer sebeplerden ötürü tek kullanımlık alınan işçi nevresimleri şantiyeler kapatıldığında ve yeni bir projeye başlandığında artık kullanılmaz. Dolayısıyla her kurulan şantiyede yeni bir işçi nevresimi alınır. Genel olarak renkli tercih edilmekte olup beyaz yada açık renkli nevresim tercih edilmez. Açık renkli nevresimler çok daha çabuk kirlenmekte ve kiri belli etmekte olup işçilerin işini zorlaştırabilir. Bu sebeple işçi nevresimleri daha çok renkli üretilmektedir.

Şantiye yatakları nevresime nazaran daha uzun ömürlü ve kullanışlıdır. Tek bir şantiyede değil başka kurulan yada taşına şantiyelerde de rahatlıkla kullanılır. Sadece yıkama açısından zorluk çıkartan şantiye yatakları nevresim aracılığıyla kullanıldıkları için çok fazla yıkama ihtiyacı duyulmaz.
Fotoğraf Galerisi